Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

Drukarki 3D w posiadaniu naszej szkoły

   W ubiegłym roku szkolnym uczniowie obecnych klas VIII brali udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej w ramach projektu Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży pod nazwą Młody Inżynier Programista. Realizowali zadania pod nazwą: „ Nowoczesne techniki projektowania i prototypowania z wykorzystaniem technologii przyrostowych – budowa, kalibracja i wykorzystanie drukarek 3D w życiu codziennym” oraz „ Projektuj, składaj, testuj. Zabawy z elektroniką-moje własne projekty układów elektronicznych”. Celem projektu było podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ICT, kreatywności, zdolności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.
16 września na uczniów czekała duża niespodzianka. Szkołę odwiedzili         prof. Tomasz Królikowski i dr inż. Anna Skubała z Politechniki w Koszalinie, którzy przekazali szkole drukarki 3D. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozwijać zmysł technologicznego myślenia, kształtować wyobraźnię przestrzenną, uwalniać kreatywność oraz podnosić zainteresowanie przedmiotami ścisłymi, przyrodniczymi    i technicznymi.