Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/zdjecia_ politechnika_2019

RAZEM NA ŚWIĘTA

Drukarki 3D w posiadaniu naszej szkoły

   W ubiegłym roku szkolnym uczniowie obecnych klas VIII brali udział w zajęciach na Politechnice Koszalińskiej w ramach projektu Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży pod nazwą Młody Inżynier Programista. Realizowali zadania pod nazwą: „ Nowoczesne techniki projektowania i prototypowania z wykorzystaniem technologii przyrostowych – budowa, kalibracja i wykorzystanie drukarek 3D w życiu codziennym” oraz „ Projektuj, składaj, testuj. Zabawy z elektroniką-moje własne projekty układów elektronicznych”. Celem projektu było podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ICT, kreatywności, zdolności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.


16 września na uczniów czekała duża niespodzianka. Szkołę odwiedzili         prof. Tomasz Królikowski i dr inż. Anna Skubała z Politechniki w Koszalinie, którzy przekazali szkole drukarki 3D. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozwijać zmysł technologicznego myślenia, kształtować wyobraźnię przestrzenną, uwalniać kreatywność oraz podnosić zainteresowanie przedmiotami ścisłymi, przyrodniczymi    i technicznymi.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/zdjecia_ politechnika_2019{/gallery}