Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

RAZEM NA ŚWIĘTA

30 rocznica czerwcowych wyborów parlamentarnych

Dnia 4 czerwca 2019 r. w szkole odbył się krótki apel poświęcony 30 rocznicy wyborów czerwcowych. Pani Alicja Marchewka przypomniała uczniom, że dzień 4 czerwca-to Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Święto to upamiętnia pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne, które odbyły się w czerwcu 1989 roku.

Wybory te i masowy udział w nich Polaków okazały się wspaniałym zwycięstwem opozycji występującej pod szyldem "SOLIDARNOŚCI" i klęską obozu komunistycznego. Były też początkiem zmian nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie do głosu zaczęły dochodzić ruchy demokratyczne.                                                                    
Prowadząca zachęciła uczniów do zapoznania się z gazetką okolicznościową oraz pogłębienia wiedzy na temat tych historycznych wydarzeń poprzez rozmowy z rodzicami i dziadkami czy sięgnięcia po odpowiednią literaturę lub Internet.

Tekst: Alicja Jakubowska-Marchewka