Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

Zdrowe dzieci w Schwedt/Oder

24 września uczniowie klasy trzeciej, wraz z kolegami ” z pięciu gmin: Shwedt, Gminy Goleniów, Gminy Stepnica, Miasta Kołobrzeg i Gminy Kołobrzeg, wzięli udział w  kolejnym międzynarodowym spotkaniu uczestników projektu „Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach”. Tym razem gospodarzem imprezy było niemieckie miasteczko Schwedt/Oder. Wycieczka do niemieckiego miasteczka okazała się wielkim przeżyciem dla trzecioklasistów. W związku z wyjazdem, każdy z nich posiada już własny dowód osobisty! Każdy był bardzo ciekawy, jak wygląda niemiecka szkoła, jak zachowują się niemieccy uczniowie, jak będziemy się porozumiewać.   Okazało się, że wszelkie obawy i niepokoje były niepotrzebne. Wszystkie dzieci, a było ich około 200, zostały bardzo miło przyjęte. Każda polska grupa miała swojego wolontariusza, który znał język polski i był bardzo pomocny we wszystkich sprawach. Organizatorzy przygotowali wiele wspaniałych atrakcji sportowych i zabaw, które nie pozwoliły się nudzić. Kolejne spotkanie w tym gronie sprawiło, że niektórzy nawiązali znajomości z niemieckimi dziećmi, rozmawiając po angielsku lub gestykulując. Zdrowe i smaczne śniadanko oraz obiad były kolejnym przemiłym akcentem tego dnia. Aż szkoda było wracać, choć cała wycieczka trwała około 11 godzin! Z niecierpliwością czekamy na ostatnie już spotkanie ze wszystkimi uczestnikami projektu, które odbędzie się w maju 2020 roku w Kołobrzegu.