Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

PAŹDZIERNIK NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Październik- to miesiąc dobroci dla zwierząt.  4.10-MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT,  a 25.10-Międzynarodowy Dzień Kundelka. Dzieci na świetlicy zostały zapoznane z postacią Św. Franciszka-patrona wszystkich zwierząt (jak  sam mówił „naszych braci mniejszych”) , a także z działalnością Światowej Organizacji Zwierząt (WWF). Dzieci poznały najbardziej zagrożone gatunki zwierząt .Wymieniały także zasady opieki nad zwierzętami domowymi. Zorganizowano także wystawę świetlicową MÓJ ULUBIONY ZWIERZAK. Dzieci przynosiły zdjęcia lub wykonywały prace plastyczne swoich ulubieńców. Najciekawsze prace nagrodzono drobnymi upominkami. Przypomniano także o akcji SU i Wolontariatu-zbiórce karmy dla zwierząt dla schroniska w Kołobrzegu.

 

14.10.-DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji święta edukacji wychowankowie świetlicy oraz pozostali uczniowie brali udział w kolejnej edycji konkursu MÓJ NAUCZYCIEL.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej lub literackiej. Cieszył się dość dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 30 prac uczniów klas I- VIII. Jury konkursu przyznało I miejsce ucz. kl. I-Lenie M. Przyznano dwa drugie miejsca, które zdobyły ucz. kl. II-Lena L. i Julka B. III miejsce zajęła ucz. kl. I -Nadia M.

Zwycięzcy otrzymali nagrody wręczone przez wychowawców świetlicy przed uroczystym apelem w obecności wychowawców klas.

Najpiękniejsze prace(oprócz nagrodzonych) wyróżniono prezentacją  na wystawie, która stanęła na głównym holu szkoły.

 

16.10-DZIEŃ PAPIEŻA POLAKA - JANA PAWŁA II.

W przeddzień przypadającego w sobotę dnia pamięci o polskim papieżu, wychowankom świetlicy przypomniano postać Jana Pawła II, jego niezwykły życiorys i dokonania.