Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Czytelnik pierwsza klasa...czyli pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej.

Piątego listopada uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w zajęciach czytelniczych, przyspasabiających najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej: poznały jej pomieszczenia (wypożyczalnię i czytelnię), zasady zachowania się w miejscach publicznych jakim są biblioteki oraz w jaki sposób korzystać i dbać o książki. Ponadto pierwszy raz wypożyczyły książkę w naszej bibliotece szkolnej.

Uczniowie podczas zajęć bardzo chętnie, trafnie zadawali pytania i pozwolili zabrać się w podróż z książką, bo tak jak tłumaczył im bibliotekarz czytanie powinno być dla nich przygodą, zgodnie ze słowami piosenki spotu promującego program pro-czytelniczy "Mała książka-wielki człowiek", do którego obejrzenia także zachęcamy, a w którym wzięły udział nasze przedszkolaki w ubiegłym roku szkolnym. 

Poniżej znajduje się film - spot reklamowy "Mała książka-wielki człowiek", wykonawca Mietek Szcześniak.

Uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie na księgę o brzmieniu:
My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy
Że szanować Cię będziemy
Krzywdy zrobić Ci nie damy

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i z Twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie.

Uroczystości przyglądały się Biblioskrzaty, które przygotowały dla najmłodszych konkurs czytelniczy na najładniej wykonaną zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek.

Uczniowie klasy pierwszej z książkami w dłoni.

Uczniowie oglądają spot reklamowy "Mała książka - wielki człowiek".

Księga i przysięga czytelnika wydrukowane na kartce.

Biblioskrzaty przygotowane przez członków koła czytelniczego.

Tekst i zdjęcia: Anna Stefaniak-Dołęgowska