Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

"SZKOŁA DO HYMNU"

 W historii naszej ojczyzny – 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Przypomina nam o bohaterstwie i waleczności  naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności polskich patriotów, którzy w okresie niewoli oddali życie, by ratować  język i kulturę narodową. Pełni wdzięczności upamiętniliśmy wielkie męstwo i poświęcenie bohaterów tego okresu włączając się do akcji "Szkoła do hymnu". W dniu 10 listopada o godz. 11:11 już po raz kolejny  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi  odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.  Poprzez udział w akcji wyraziliśmy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.