Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, jednego z najważniejszych świąt państwowych dla Polaków.  W tym roku przypadła 103 rocznica odzyskania przez Polskę wolności.

Uroczystość była doskonałą okazją, by opowiedzieć dzieje ojczyste, co też uczynili uczniowie w części artystycznej. W skrócie zaprezentowali historię Polski, od rozbiorów  aż po odzyskanie niepodległości . Apel był wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą Polskę.

  Po części artystycznej dyrektor szkoły, pani Irena Pietrzykowska podkreśliła w krótkim wystąpieniu wagę wychowania w duchu miłości do ojczyzny oraz szacunku dla tradycji narodowych.

Apel przygotowali uczniowie klas VIIIA, VIIIB, VIIB i IV pod kierunkiem p. Małgorzaty Chober i p. Radosława Rasztubowicza. O dekoracje zadbała p. Angelika Telej. Oprawą techniczną zajęli się p. Katarzyna Piastowicz i p. Zbigniew Mucha.