Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Stało się tradycją w naszej szkole, że dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły w dniu 25 listopada 2021 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.  Obchody  święta pokazały im, że miś jest postacią, która mocno wpisała się w świat dziecka, czego dowodem są: literatura dla dzieci i adaptacje filmowe bajek dla dzieci. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, wykonywały zadania, które miś im zostawił. Poznały i śpiewały piosenki, w których miś jest głównym bohaterem oraz wykonały prace plastyczne nt. „Mój przyjaciel Miś”. Najmłodsze dzieci miały też okazję, aby opowiedzieć o swoich przyjaciołach – przytulankach, co zresztą uczyniły z wielką przyjemnością. Obchody święta zakończyły się robieniem zdjęć w fotobudce i słodkim misiowym poczęstunkiem. Radość była tak wielka, że dzieci jak miś masowały brzuszki po zjedzeniu słodkiego co nieco.