Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Święto Konstytucji 3 Maja

Gazetka o Konstytucji 3 Maja

W tym roku szkolnym Święto Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły obchodzili bardzo aktywnie. Wszystkie klasy od pierwszej po ósmą uczestniczyły w zajęciach na temat konstytucji. Podczas spotkania uczniowie oglądali film edukacyjny przedstawiający najważniejsze wydarzenia i postacie historyczne związane z konstytucją , rozwiązywali tematyczne krzyżówki, quizy, zagadki oraz układali puzzle prezentujące obraz Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”. Młodsze klasy sprawdzały swoją wiedzę o symbolach narodowych i Polsce, a wśród starszych klas przeprowadzony został konkurs wiedzy nt. Konstytucji 3 Maja.

Najlepsze wyniki wśród klas 6-8 osiągnęli:

Klasa VIII a - I miejsce

Klasa VI -  II miejsce

Klasa VIIIb - III miejsce

Uczniowie naszej szkoły pomogli również w przygotowaniu dekoracji na korytarzu szkolnym, kolorując obrazkową historię Polski, która zdobi korytarz główny naszej szkoły.

 

Małgorzata Baran

Anna Pawlik