Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

W DALEKIEJ AUSTRALII

ZDJĘCIE Z ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klasy II poznali osobliwości kontynentu australijskiego. Dzieci były żywo zainteresowane tematem, zadawały mnóstwo pytań, na które starały się natychmiast znaleźć odpowiedzi, korzystając z zasobów Internetu. Okazało się, że lekcja była zbyt krótka a rozbudzona ciekawość zbyt wielka, aby jej nie zaspokoić. Postanowiliśmy więc wspólnie, że uczniowie wykonają na temat Australii lapbooki, które mają nieograniczone możliwości edukacyjne. Każdy mógł umieścić w swoim lapbooku interesujące go informacje. Największą frajdą okazały się formy przedstawiania zebranych ciekawostek. Dzieci prześcigały się w pomysłach. W ich lapbookach można było znaleźć: książeczki, kieszonki, harmonijki, koperty, paczuszki, wachlarze, ilustracje, notatki, puzzle, gry, zagadki, krzyżówki oraz zdjęcia. Efektami swojej pracy drugoklasiści podzielili się z uczniami pozostałych klas I-III, tworząc wystawę na holu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów.

Angelika Telej

LINKI DO FILMIKÓW: