Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

 

KONTROLA RODZICIELSKA

 

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/ratujemy i uczymy ratować

MALI RATOWNICY

22 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Drzonowie zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów klas 1-3 w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Nauczyciel - koordynator przedstawił zasady prawidłowego postępowania w przypadku udzielania pomocy osobie poszkodowanej z zachowaniem własnego bezpieczeństwa.

Po części wstępnej zostały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne: ocena przytomności i wzywanie pomocy, z uwzględnieniem numerów alarmowych oraz prowadzenie rozmowy z dyspozytorem w celu podania niezbędnych informacji odnośnie zdarzenia; pozycja boczna; resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, eksponując odpowiednią wiedzę teoretyczną i przyjmując prawidłową postawę przy zadaniach praktycznych.
Notatka: Zbigniew Mucha, zdjęcia: Angelika Telej.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/ratujemy i uczymy ratować{/gallery}