Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

KONTROLA RODZICIELSKA

 

Realizacja projektu edukacyjnego „Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?”

Klasa VII wraz z wychowawcą w roku szkolnym 2019/2020 realizowała projekt edukacyjny „Lekcje z emocjami. Jak dbać o dobry nastrój?” zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci założoną w 2007 roku. Organami Fundacji jest Rada Fundacji oraz Zarząd. Siedzibą Fundacji jest Kraków. Misją jej jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości, rozumiały otaczający je świat i potrafiły w nim działać.
Celem projektu, do którego przystąpiła klasa VII, było rozwinięcie u uczniów licznych kompetencji społecznych, m.in. samoświadomości empatii, umiejętności współpracy oraz rozpoznawania emocji.

Projekt był dedykowany nauczycielom klas 5-7 i przeznaczony do realizacji podczas godzin wychowawczych. W ramach projektu nauczyciel zrealizował cykl 8 scenariuszy lekcji:
1."Jakie są moje talenty i mocne strony?"
2."Co mogę zrobić ze swoją złością?"
3. "Czym jest empatia?"
4. "Jak dbać o dobry nastrój?"
5. "Jak okiełznać emocje przed wystąpieniem?"
6. "Jak radzić sobie ze stresem?"
7. "Kiedy śmiech może mi pomóc?"
8. "Jak świadomie podejmować decyzje"
Po zrealizowaniu zajęć, wychowawca przesłał organizatorom krótką notatkę.
Uczniowie na zakończenie projektu otrzymali dyplom uczestnictwa, wychowawca certyfikat uczestnictwa, natomiast Dyrektor Szkoły list gratulacyjny.