Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Co słychać u naszych przedszkolaków....

Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Salę Bioróżnorodności. Tam odbyła się prawdziwa lekcja przyrody. W trakcie zajęć wykorzystano pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniły poznanie nowych treści. Maluchy nazywały gatunki drzew, ptaków, ryb i grzybów.  Uczyły się rozpoznawać mieszkańców lasu po ich tropach. Rozwiązywały zagadki posługując się tzw. kołem fortuny. Na koniec wspólnie wykonały pracę plastyczną.
 

            W edukacji przedszkolnej maj to miesiąc, kiedy dzieci poznawały zagadnienia patriotyczno – historyczne. Najpierw zetknęły się z historią najbliższego otoczenia – swojej małej ojczyzny. Następnie, wykorzystując mapę Polski, wędrowały do najważniejszych miejsc naszego kraju. Podczas zajęć rozpoznawały symbole narodowe. Otrzymawszy „dowód osobisty” wyruszyły poza  granice Polski  i dotarły do niektórych państw Unii Europejskiej. W trakcie tej podróży na dłużej zatrzymały się we Włoszech –  gdzie przygotowały znaną na całym świecie pizzę.