Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie.

Symbole narodowe

BIP SP w Drzonowie

Programy

Reforma edukacji


Darmowe podręczniki

Ruszaj się z Lionfitness
Bezpiecznie w Sieci

 

KONTROLA RODZICIELSKA

 

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Wycieczka do skansenu chleba
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Dzień Pluszowego Misia
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Andrzejki
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Mikołajki
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Pierwsza pomoc
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//aktualnosci/wydarzenia2019/Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”

Przedszkolne wieści

 Wycieczka do skansenu chleba

 Skansen chleba w Ustroniu Morskim to wyjątkowe miejsce. Przedszkolaki przeżyły tam swego rodzaju podróż do przeszłości, w czasy, kiedy gospodynie wypiekały chleb w domach. Przygoda zaczęła się od zwiedzania nowoczesnej piekarni i obserwowania pracy piekarza. Podróż do przeszłości sprawiła, że dzieci poznały różnice w piekarnictwie, dawniej i dziś. Wysłuchały ciekawej prelekcji dotyczącej historii młynarstwa i piekarnictwa, po czym samodzielnie wyrabiały ciasto na wypieki, aby mogły obdarować nimi swoich bliskich. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom piekarza.

 {gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Wycieczka do skansenu chleba{/gallery}

Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 W listopadzie w oddziałach przedszkolnych obchodzono dwa ważne święta: Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dlatego podczas zajęć uwaga przedszkolaków skierowana została na poznanie ich praw oraz respektowanie praw innych. Podczas odgrywania scenek dramowych, rozmów, prac plastycznych, słuchania piosenek o tolerancji i prawach człowieka, dzieci uczyły się uznawania i akceptowania indywidualnych różnic między ludźmi, komunikowania się i rozumienia innych.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka{/gallery}

                                                                                                 

                                                            Dzień Pluszowego Misia

 Ponad sto lat temu powstał pierwszy pluszowy miś, który stał się ulubieńcem nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Od 2002r. maskotka obchodzi swoje święto 25 listopada. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przyniosły do sal swoje ukochane misie, które towarzyszyły im podczas zabaw i zajęć. Dzieci poznały historię powstania pluszowego niedźwiadka. Opowiedziały, w jaki sposób stały się posiadaczami swoich puszystych zabawek. W tym dniu miś był bohaterem wysłuchanych opowiadań, oglądanych bajek i tematem prac plastycznych. Ponadto starszą grupę odwiedziły wolontariuszki, które przygotowały quiz, zagadki i łamigłówki będące podsumowaniem Dnia Pluszowego Misia.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Dzień Pluszowego Misia{/gallery}

 

Andrzejki

 Andrzejki w oddziałach przedszkolnych to już tradycja, stąd w salach zapanowała niecodzienna atmosfera. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Dla dzieci to czas radosnych zabaw i wróżb, w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło serduszek z imionami, ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Andrzejki{/gallery}

 

Mikołajki

Imieniny Mikołaja obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Współcześnie baśniowa postać wzorowana na świętym Mikołaju jest okazją do

obdarowywania dzieci prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszej szkole przedszkolaki w pięknie udekorowanych salach przywitały gościa piosenką, cierpliwie czekając na prezenty. Nie zabrakło wspólnego tańca i zabaw przy choince.

Przedświąteczny czas był również okazją dla najmłodszych, by napisały list do Świętego Mikołaja. Wielkim zaskoczeniem dla milusińskich była wizyta p. Anny, która jest Naczelnikiem Poczty Polskiej w Trzebiatowie. Przybyła specjalnie, by wraz z dziećmi przygotować listy i wysłać je do Mikołaja. Przedszkolaki poznały nie tylko drogę listu od nadawcy do adresata, ale również pracę pracowników poczty. Na koniec otrzymały niespodziankę – film od Mikołaja.

Wychowawcy grup serdecznie dziękują: p. Magdalenie mamie Filipa, p. Paulinie mamie Gracjana, p. Annie mamie Leny za zaangażowanie i pomoc w organizacji mikołajkowych spotkań.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Mikołajki{/gallery}

 

Pierwsza pomoc

W oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez p. Dariusza Pietrzykowskiego. Podczas spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i utraty przytomności. Wiele emocji wzbudził praktyczny pokaz z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Pierwsza pomoc{/gallery}

 

Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa możliwe jest tylko przy wspólnym działaniu przedszkola i rodziców, stąd w oddziałach przedszkolnych zorganizowany został Rodzinny konkurs plastyczny „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Przygotowano wiele pomysłowych prac propagujących zasady bezpiecznego poruszania się dzieci w ruchu drogowym. Wszyscy zostali nagrodzeni. Serdecznie gratulujemy!!!

{gallery}/aktualnosci/wydarzenia2019/Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”{/gallery}